+90 212 572 8300 Pazartesi-Cuma 09:00 - 18:00 Agaoglu MyTown Ispartakule No:4/4 Bahçeşehir İstanbul TR
İSG FİLMİ ÇEKİMİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Filmi

İSG Eğitim filmi, personelinizi eğitmek ve bilgilendirmek için kullanabileceğiniz hesaplı ve kullanışlı yöntemlerden biridir. Firmalar çalışanlarını, ziyaretçilerini ve taşeron personelini iş güvenliği konusunda bilgilendirmek, her türlü riskten korumak ve  olası kazaları önlemek için gerekli eğitimleri vermekle yükümlüdür.

Giriş kaydı, kişisel koruyucu ekipmanlar, ramak kala ve acil durum prosedürleri, çalışma izinleri, tehlikeli maddeler ve çevre kuralları bir isg filmi nin ana başlıklarını oluşturur.

Firmanız için özel olarak hazırlanan isg eğitim filmleriyle personelinizi görsel olarak desteklenmiş uygulamalı tekniklerle eğitebilirsiniz.

Ziyaretçi isg eğitim filmi

Fabrikanızı ziyarete gelen misafirlerinize gezi programı öncesinde olası iş kazalarına karşı korumak için ziyaretçi eğitim filmi nden faydalanabilirsiniz. Böylelikle ziyaretçilerin iş sahasında karşılaşabilecekleri problemlerin ve iş kazalarının önüne geçmiş olursunuz. Ziyaretçi eğitim filmleri verilecek bilgilerin çokluğuyla ilgili olarak 5 ile 20 dakika arasında değişebilir. Eğer filmde teorik bilgi fazlaysa tavsiyemiz konsantrasyonun dağılmaması için 10 dakikalık bölümler halinde olmasıdır. Eğitim filmleri görsel efekt ve animasyonlarla da desteklenebilir.

Taşeron isg eğitim Filmi

Taşeron firmalar yoluyla hizmet alımı yapan işverenlerin, bu çalışanlara karşı da sorumluluğu bulunmaktadır. İş sağlığı ve güvenliğinde iş verenlerin sorumluluklarının belirlenmesi, işçilerin olası kazalara karşı korunması ve kural ihlail durumunda yaptırımların uygulanması açısından taşeron eğitim filmi son derece önemlidir

İş Güvenliği Nedir ?

İş güvenliği, yapılan iş nedeniyle oluşabilecek her türlü uzun ve kısa vadeli sağlık problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmaların geneline verilen isimdir. Ülkemizde iş güvenliği, sadece işyeri ile ilgili olarak algılanmaktadır ancak dünya genelini göz önüne aldığımızda iş güvenliği kavramı ücretli olsun veya olmasın yapılan her türlü işi kapsamaktadır.

İş Güvenliğinin Amacı

İş güvenliğinin amacı, yapılan işler sırasında veya işler nedeniyle iş kazası yaşanma ihtimalini en aza indirmek, çalışma ortamı nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarını önlemek ve meslek hastalığı oluşturabilecek işlerde önlemler almaktır.

İSG nin Tarihsel Gelişimi

Dünya’da iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı işçilerin korunması amacıyla ilk yasal çalışmalar ve düzenlemeler 19.yy’ın sonlarında yapılmaya başlanmıştır. Sanayi Devrimi ile birlikte ortaya çıkan ve gelişen toplumsal refahın bedelini yine sanayi devrimi ile ortaya çıkmış bir sınıf olan işçi sınıfı ödemeye başlamış, bu durumun sosyal adaletle örtüşmediği görülerek iş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda yasal düzenlemeler meydana getirilmiştir.

Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği

Batı Avrupa’da yaşanan Sanayi Devrimi’ne dair koşulların Osmanlı İmparatorluğu içerisinde oluşmaması ve dolayısıyla Anadolu topraklarına geç etki etmesine de bağlı olarak iş sağlığı ve iş güvenliği alanında yapılan düzenlemeler Türkiye içerisine daha sonraki süreçlerde ulaşmıştır. Yine de Cumhuriyet Dönemi’nin öncesinde, Tanzimat süreci içerisinde çeşitli iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları görebilmek mümkündür.

Gerçekleştirdiğimiz isg filmi çalışmalarımız

Şişecam isg Filmleri Serisi

BİZE ULAŞIN

Ağaoğlu MyTown Ispartakule Tahtakale Mah. Abdi İpekçi Cad. No:4/4 Avcılar Bahçeşehir/İstanbul Turkey

Telefon: +90 212 572 8300

Whatsapp: +90 532 482 7627

info@cineist.com

BİZİ TAKİP EDİN
× Merhaba, Nasıl yardımcı olabilirim?